SPOTKANIE AUTORSKIE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 października 2017

 Niemirski Książki

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim – autorem kontynuacji kultowej serii ,,Pan Samochodzik”, zorganizowane dnia 12 października 2017 r. przez Dom Kultury i Miejską Bibliotekę w Człopie było nowym wydarzeniem w naszej gminie. W spotkaniu wzięli udział czytelnicy biblioteki, uczniowie Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Człopa Zdzisław Kmieć.

Atutem spotkania była prezentacja multimedialna przygotowana przez autora, ukazująca historię Jego życia i twórczości. Arkadiusz Niemirski z dużą dawką humoru opowiedział o swojej drodze życiowej – od studenta zootechniki do pisarza książek kryminalnych. Wspomniał o latach spędzonych w kabarecie, współpracy z III programem Polskiego Radia i TVP, karierze naukowej, podróżach oraz swoich fascynacjach muzycznych. Mówił dużo o postaci kultowego detektywa i jego słynnym wehikule – aucie , które miało nieprzeciętnie możliwości. W dalszej części prezentacji multimedialnej za pomocą obrazów autor zaprezentował treść swoich książek. Przy odpowiednio dobranej muzyce słuchacze poznali „Pojedynek detektywów”, „Klątwę Nipkowa” ,”Zbrodnię prawie doskonałą”, „Prowokatora” „ Dziennik grzesznika”. „Testament bibliofila”,

Pisarz przekonywał młodzież, że warto mieć marzenia i własny cel w życiu. Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze . Pisarz na koniec wpisał się w pamiątkowej księdze naszej Biblioteki, podpisał autorskie książki naszym czytelnikom , rozdawał uczniom autografy.

Niemirski spotkanie autorskie

Niemirski spotkanie autorskie

Niemirski spotkanie autorskie

Niemirski spotkanie autorskie

Niemirski spotkanie autorskie