SPOTKANIE AUTORSKIE z KAROLINA KUBILUS

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 września 2018

        Dom Kultury oraz Biblioteka Miejska w Człopie                                   

             ZAPRASZA NA SPOTKANIE AUTORSKIE

                               KAROLINA  KUBILUS

Dnia 8.10.2018r. / poniedziałek / godz. 17.00

Spotkanie autorskie z panią Karoliną Kubilus

w Bibliotece Miejskiej w Człopie

   Dnia 8 października 2018r. o godz. 17.00 odbyło się spotkanie autorskie z autorką powieści obyczajowych panią Karoliną Kubilus.  Pani Karolina tworzy w zaciszu domowego ogniska, tuż obok nas, w Trzciance. Pisze zabawnie, lekko, z niebywałą prostotą,  o sprawach niezwykle istotnych. Jej książki opowiadają historię kobiet, z którymi spokojnie możemy się utożsamić. Kubilus zdaje się być doskonałą znawczynią kobiecych zmartwień, smuteczków i problemików. Urodziła się 13 grudnia 1963r. w Trzciance, zielonym kawałku Wielkopolski. Tu mieszka do dziś. Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Podyplomowo ukończyła pedagogikę specjalną (specjalność oligofrenopedagogika) na tej samej uczelni oraz organizację i zarządzanie oświatą w Koninie. Zawodowo i uczuciowo od 24 lat związana z oświatą, z małą szkołą wiejską w Łomnicy.  Na co dzień jest mamą dużego Maćka i małego Kuby oraz żoną Jerzego. Jej pasją zawsze było pisanie, choć początkowo tylko do szuflady. Zdobyła co prawda kilka wyróżnień literackich, m.in. za opowiadanie dla dzieci w Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego, w konkursie na pamiętniki nauczycieli oraz wcześniej za wiersze („Szukamy talentów wsi"), ale na coś większego wciąż brakowało czasu. Co nie znaczy, że teraz ma go więcej. Wprost przeciwnie - doszła do wniosku, że pozostało go coraz mniej. Uwielbia książki, film i teatr, a także podróże, aktywność fizyczną, fotografię, Cohena i Beatlesów. Twierdzi, że jeszcze wszystko przed nią. „Serce (nie) słucha" to jej pierwsza książka.

    Spotkanie odbyło się w przemiłej atmosferze wśród zaproszonych czytelniczek  gminy Człopa. Pani Karolina podzieliła się z nami swoimi obserwacjami, technikami pisarskimi, warsztatem pracy pisarza, motywacją, celami, inspiracjami i planami na przyszłość. Zachęceni swobodną rozmową wszyscy zebrani podzielili się swoimi refleksjami i spostrzeżeniami na temat życia, pracy, problemów, literatury i działalności kulturalnej. Spotkanie miało bardzo rodzinny charakter. Mamy nadzieję,  że takie spotkania staną się okazją do spotkań ludzi w różnym wieku, różnych zawodów i profesji, którzy czytają i cenią artystów - ludzi utalentowanych mających swoje pasje.

  Pod koniec wieczoru pani Karolina podarowała swoją książkę bibliotece  a Pani dyrektor Jolanta Drabińska wręczyła jej upominek i życzenia sukcesów w dalszej pracy i rozwoju osobistym i zawodowym. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, aktywny udział w spotkaniu i zapraszamy do współpracy przy organizacji innych spotkań.