Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Miejska Biblioteka w Człopie zaczyna                                             Bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece.

Miejska Biblioteka w Człopie zaczyna Bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece.

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka.  Warto zatem udać się do pobliskiej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w trzeciej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece. W tym roku do projektu zgłosiło się 5861 bibliotek posiadających oddziały dziecięce – to o ponad 700 placówek więcej niż w roku ubiegłym i aż 75% wszystkich bibliotek publicznych w Polsce. Pełna lista zakwalifikowanych bibliotek oraz szczegóły dotyczące tegorocznej odsłony projektu znajdą się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.

24 września 2020
Czytaj więcej o: Miejska Biblioteka w Człopie zaczyna Bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece.

Biblioteka Miejska w Człopie z dotacją na książki!

 logo biblioteka narodowa

Biblioteka Miejska w Człopie po raz kolejny wzięła udział w programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”.

1 września 2020
Czytaj więcej o: Biblioteka Miejska w Człopie z dotacją na książki!
Przejdź do - Wieczor bajek ,,Pod chmurką”

Wieczor bajek ,,Pod chmurką”

Za nami spotkanie z wakacyjnego wieczoru bajek ,,Pod chmurką”. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Tego dnia, może nie było zbyt wielu chmur na niebie, lecz mimo to czytanie upłynęło w bardzo miłej i kameralnej atmosferze. Na naszej lektorskiej kanapie, w kolorze pięknego turkusu, zasiadła gościnnie  Pani Grażyna Bekker, która w niebywały sposób zaczarowała dzieci swoja osobowością i kunsztem lektorskim .

6 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Wieczor bajek ,,Pod chmurką”

Dofinansowanie biblioteki

   

Drodzy Czytelnicy!

W tym roku Miejska Biblioteka w Człopie otrzymała dofinansowanie w wysokości 4050,00 zł na „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”.

Zakup zrealizowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

30 października 2017

Dofinansowanie z Biblioteki Narodowej 2018

                                                                                                   

12 września 2018

Dofinansowanie z Biblioteki Narodowej 2019

Biblioteka Miejska w Człopie w roku 2019 otrzymała dofinansowanie  w wysokości 3600.00 zł na zakup nowości wydawniczych ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

loga

4 października 2019

Nowa lokalizacja Biblioteki

Zapraszamy wszystkich czytelników do Biblioteki Miejskiej, której siedziba znajduję się w Domu Kultury   Osiedlowa 9

( była siłownia w PNCKiS )    

30 października 2019
Czytaj więcej o: Nowa lokalizacja Biblioteki