NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

spis powszechny ludności

Od 1 kwietnia br. do 30 września br. na terenie całego kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, obejmuje wszystkich mieszkańców naszego kraju i udział w spisie jest obowiązkowy. Narodowy Spis Powszechny realizowany jest raz na 10 lat i dostarcza szczegółowych informacji o sytuacji społecznej, demograficznej i ekonomicznej mieszkańców Polski. Podstawową i obowiązkową formą udziału w spisie jest samospis internetowy.

Utworzono infolinię spisową pod nr tel.  22 279 99 99.

W urzędzie utworzono stanowisko do samospisu (pokój nr 4).

W Gminie Człopa od 4 maja br. pracuje dwóch rachmistrzów spisowych. Z uwagi na sytuację epidemiczną są to wywiady telefoniczne - do odwołania.

Rachmistrzowie będą dzwonić z numeru tel. :

22 828 88 88    lub    22 279 99 99

Dodatkowo od dnia 24 czerwca 2021 roku rachmistrzowie rozpoczęli wywiady bezpośrednie w terenie.

UWAGA!

- jeśli obowiązek spisowy został już zrealizowany, nikt nie będzie dzwonić do respondentów w tej sprawie!

- rachmistrz spisowy nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, nr konta, dane do logowania do bankowości internetowej, PIN.

- w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących spisu lub uzasadnionych wątpliwości, co do wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego prosimy o kontakt z Gminnym Biurem Spisowym - Urząd Miasta i Gminy w Człopie, Joanna Jastrzębowska tel. 728 406 473.

Ogólne informacje mogą Państwo uzyskać na stronie internetowej spis.gov.pl

Informujemy również, że została uruchomiona strona internetowa loterii spisowej  https://loteria.spis.gov.pl.

Zachęcamy Państwa do samodzielnego spisania się!