"CYFROmania- odnajdź siebie w cyfrowym świecie"

Dom Kultury w Człopie w ramach projektu systemowego pn. Konwersja cyfrowa domów kultury w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym. 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”

Nazwa projektu ,, CYFROmania- odnajdź siebie w cyfrowym świecie"

Zorganizował dla dzieci imprezę ,, Bajka przy pieczonym ziemniaku”w ramach imprezy zaprezentował pierwszą w Człopie MOBILNĄ GRĘ TERENOWĄ  w celu zintegrowania rodzin przy wspólnej zabawie. Gracze szli wyznaczoną trasą z tajemniczym przewodnikiem , zdobywali punkty przy rozwiazywaniu zadań, zagadek , łamigłówek i  sportowych zadań. Przy okazji zdobywali wiedzę o otaczającej nas przyrodzie. W grze można było brać udział indywidualnie lub zespołowo.

Gra zaprojektowana była z wykorzystaniem aplikacji Action Track (z  wykorzystanie GPS i kodu  QR)

Pracownicy Domu Kultury samodzielnie przygotowali naszą pierwsza grę. W przyszłości planują nowe mobilne gry dla dzieci i dorosłych.

Na rozpoczęcie gry przybył Burmistrz Miasta i Gminy Człopa Jerzy Bekker , który z Dyrektorem Domu Kultury Jolantą Drabińską otworzyli to wydarzenie. Gościliśmy również  Panią Alicję Krawczyńską- przedstawiciela Firmy GOOD BOOKS z siedziba we Wrocławiu, która była naszym opiekunek w realizacji gry.

Wszyscy gracze pomyślnie przeszli trasę,  byli zaskoczeni i zadowoleni. Organizatorzy przygotowali na zakończenie ognisko , pieczone ziemniaki z gzikiem , kiełbaski, soki. Zwycięzcy otrzymali  nagrody w postaci  kart podarunkowych Empik.

Organizatorzy dziękują również Nadleśnictwu Człopa za pomoc w przygotowaniu atrakcji dla dzieci przy ognisku, PZW Koło Karp w Człopie za współpracę.

Nasi zwycięzcy:

I –SZLĘDACZKI              800,00 zł