Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada rozpoczęliśmy gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Dom Kultury zorganizował wieczornicę na Hali Widowiskowo – Sportowej.

swieto narodowe

Dyrektor Domu Kultury Jolanta Drabińska przytoczyła historię naszej ojczyzny oraz zaprosiła na spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu zespołu Winyl Band. Następnie na scenie pojawił się Chór Cantores oraz Zespół Pieśni Malwy z Siedliska. W trakcie koncertu nastąpił niezwykły moment – Prezes Chóru Cantores Maria Sroczyńska otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznaczenie wręczyli Burmistrz Miasta i Gminy Człopa Jerzy Bekker oraz Rady Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Ireneusz Rogowski. Sama Wyróżniona nie kryła wzruszenia oraz zaskoczenia, ponieważ informacja o odznaczeniu była do samego końca wielką tajemnicą. Serdecznie gratulujemy!

W dniu dzisiejszym odbyła się msza święta za ojczyznę, którą sprawował Proboszcz Parafii pw. Św. Antoniego w Człopie Mariusz Kałas. Eucharystię uświetniały poczty sztandarowe Nadleśnictwa Człopa, Ochotniczej Straży Pożarnej w Człopie, Szkoły Podstawowej w Człopie oraz Koła Łowieckiego nr 13 Żuraw w Człopie. Po mszy odbyła się ostatnia część gminnych obchodów niepodległościowych – spotkanie pod Biało – Czerwoną przy remizie OSP oraz wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości oraz mieszkańcom za udział we wspólnym świętowaniu!