"Mała książka - wielki człowiek"

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie kampanii „Mała książka - wielki człowiek” w Miejskiej Bibliotece oraz na filiach bibliotecznych w naszej Gminie.

Jak przystąpić do projektu „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece? Informacja dla rodziców

1. Odwiedź z dzieckiem jedną z bibliotek biorących udział w akcji. Adresy bibliotek dostępne są na www.wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki.  Na liście znajdują się tylko biblioteki główne - sprawdź podległe im filie, gdzie również możesz odebrać Wyprawkę!
  2. Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.
  3. Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, do której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
  4. Pozwól dziecku samemu dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.
  5. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.
  6. Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę.
  7. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dzieckoniezależnie od wieku. Uczy go samodzielności, pozwala podejmowaćpierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życienawyk czytaniai pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie zdzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jejmury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Listę bibliotek biorących udział w projekcie znajdziecie Państwo na:www.wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki

zobacz plakat

regulamin projektu