NARODOWE CZYTANIE ,,KORDIAN

W piątek, 6 września, Miejska Biblioteka oraz Dom Kultury w Człopie zorganizowali Narodowe Czytanie, podczas którego wspólnie czytaliśmy arcydzieło polskiego romantyzmu utwór „Kordian” Juliusza Słowackiego. Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą.

We wspólnym czytaniu wzięli udział lektorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Człopa oraz członek Koła Łowieckiego Nr 13 Żuraw w Człopie Bartosz Nowicki, Mistrz Przelewickiego Bractwa Świętego Huberta Krzysztof Kasperek, Prezes Osp Człopa Joanna Paliwoda, Podleśniczy Leśnictwa Zamkowy Las Nadleśnictwa Człopa Mieszko Górecki oraz w roli głównej Kordiana ministrant i lektor Parafii pw. św. Antoniego w Człopie Norbert Ciszek.

Scenariusz przygotowała p. Jolanta Olkowska pracownik Miejskiej Biblioteki oraz p. Ewa Jaroszyńska, która również poprowadziła całą uroczystość.

Po wysłuchaniu „Kordiana” nastąpił stały element Narodowego Czytania, czyli polonez w wykonaniu lektorów, zaproszonych gości oraz publiczności.

Na zakończenie wystąpił zespół „Projekt”, który został bardzo gorąco przyjęty przez człopską publiczność.

Dyrektor Domu Kultury w Człopie dziękuję za zaangażowanie wszystkich organizatorów i uczestników naszej wspólnej akcji. Państwa inwencja i pomysłowość wzbogaciła to spotkanie, a to przyczyniło się do lepszego zrozumienia tego arcydzieła. To wspaniały dowód, że klasyka polskiej lektury jest żywa, skłania do refleksji i przysparza nam wszystkim dużo radości.